مشاوره مدیریت

 

 

مشاوره مدیریت

یک مشاوره مدیریت موفق ، منابع و تجربه‌ هایی را برای شرکت به همراه می‌آورد که تیم مدیریت داخلی آن شرکت، آنها را در اختیار ندارد. یک مشاور ، تجربیات بسیار زیاد و عمیقی نسبت به مدیریت سازمانها دارد. با صنایع گوناگون و سبکهای مدیریتی مختلف کار کرده است. بنابراین کادر داخلی سازمان نمی‌توانند تغییرات بلند مدت ، پایدار و واقعی در کسب و کار را داخل شرکت ایجاد کنند. ساز و کار مغز انسان طوری است که به مرور به محیط اطراف عادت می کند و بسیاری از ضعفها را نمی بیند.

 

چه نیازی به مشاوره مدیریت و یا کسب و کار داریم ؟

 

مشاوره مدیریت
مشاوره مدیریت
 

انجمن مشاوران مدیریت ، مشاوره را اینگونه تعریف می کند :

خدمتی که توسط یک شخص یا اشخاص مستقل و واجد صلاحیت به کسب وکارها، سازمانها ، شرکتها ، بخش عمومی و خصوصی و سایر بخش‌ها ارائه می‌شود.

موضوع این خدمات بررسی و شناسایی مشکلات و مسایل مرتبط با خط مشی، سازمان و استراتژی است .

 

مشاوره مدیریت
مشاوره مدیریت

مشاور عملی در راستای کمک رسانی به سازمان است. عملی با هدف آنالیز مشکلات سازمانی ، ارتقا و بهبود عملکرد مدیریتی ، طراحی استراتژی های مدیریتی و توسعه سازمانی انجام می‌گیرد.

مشاوره مدیریت
مشاوره مدیریت

مشاوره خدمتی از نوع توصیه  و راهنمایی  ‌است که به مشتریان و سازمان ها کمک می‌کند. تا فرصت‌ها و مسائل مدیریتی خود را تحلیل و شناسایی کنند. مشاوران باتوجه به شرایط مشتریان راه‌ حل‌ هایی را توصیه و یا فعالیت‌هایی را پیشنهاد می‌کنند .

 پس از آن در صورت تمایل شرکت مورد مشاوره ، در پیاده‌ سازی آنها نیز همراهی دارند.

امروزه مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها متعددی در جهان به ارائه خدمات آموزش مشاوره بازرگانی و مدیریت می‌پردازند.

شرکت‌های بزرگ و معتبری ، خدمات مشاوره  و مشاوره برند را در حوزه‌های گوناگون و در موقعیت‌های جغرافیایی متنوع به سازمان‌های بخش خصوصی و دولتی ارائه می‌دهند.

اهمیت شرکت‌ های مشاره در آنجا آشکارتر می‌گردد که دریابیم بسیاری از مفاهیم امروز از شرکت‌های مشاوره مدیریت برخاسته‌اند.

مفاهیمی مانند  تحلیل زنجیره ارزش، تحلیل پورتفوی ، بازمهندسی ، منطقه سود و غیره.

مشاوره مدیریت
مشاوره مدیریت

به طورخلاصه مشاوره خدمتی است که با ارائه توصیه‌ ها و راهنمایی‌های علمی و عملی به شرکت ها و سازمان‌ها ، در جهت بهبود تصمیم گیری‌ها و توسعه مدیریت کمک می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *